Czy to początek zielonej fali? Francuskie banki zezwoliły na 75 000 darmowych ekokredytów premium od czasu rozpoczęcia kredyty frankowe planu 1 kwietnia 2009 r. „Przyzwoity początek” według Francuskiej Ligi Finansowej (FBF), zwłaszcza że wynik spełnia cele określone przez Grenelle de l „środowisko”, otwarte, wielopartyjne przekomarzanie się, zainicjowane przez Nicolasa Sarkozy’ego w 2007 r., w celu scharakteryzowania głównych kwestii strategii publicznej w zakresie praktycznych usprawnień na najbliższe 5 lat. Bez wątpienia chcą osiągnąć 200 000 kredytów na północ od 2009-2010.

Nieoprocentowany ekokredyt pozwala ludziom finansować prace, które dalej rozwijają efektywność energetyczną w ich głównym domu (nie jest dostępny dla domów jednorodzinnych). Zielony kredyt może zależeć od 30 000 i być spłacany przez ponad 10 lat. Jak wskazuje FBF, typową miarą tego pierwszego przypływu eko-zaliczek jest około 17 000 .

Choć jak dotąd kredyty frankowe Głogów wyglądają zachęcająco, ramy pozostają złożone i mogą zniechęcić niektóre osoby. Nie ma żadnych warunków dotyczących aktywów, ale są pewne ograniczenia. Na przykład nie można po prostu zastąpić okien. Należy wybrać 2 lub 3 różne próby do wykonania z przeglądu autorytetów lub dojść do określonego stopnia światowej realizacji energii po zakończeniu pracy. Również kredyt dotyczy nieruchomości, które działały przed 1990 rokiem. W odniesieniu do osób, które zdecydują się rozszerzyć wykonanie energetyczne swojego domu, mieszkanie powinno było działać od około 1947 roku.

FBF ocenia, że specjaliści nie udzielili wystarczających wyjaśnień lub ulepszeń, które przyspieszyłyby i zwiększyły liczbę przedsięwzięć.

Francuska Organizacja ds. Klimatu i Energii Dyrektorzy rozpoczęli w zeszłym tygodniu misję, przekazując każdemu z nich, że musi być świadomy istnienia ekokredytów. Florence Merciful, która pracuje dla Organizacji, dostrzega, że ramy są kłopotliwe, mimo że wytyczne są podstawowe: „Wiąże się to ze sponsorowaniem najbardziej efektywnych i racjonalnych prac i trzymaniem się z dala od pozycji naprawczych. To ćwiczenie w daremność zastępowania okien w przypadku, gdy pozostała część domu rozlewa energię”. aby uzyskać bardziej ogólnoświatowy obraz pracy, która ma zostać ukończona, Organizacja zaleca pójście do bezpłatnych doradców energetycznych, obecnych w całej Francji w celu uzyskania dodatkowej zachęty.