Hepimizin bildiği gibi, seyahat etmek pahalıdır ve normal uçak bileti ücretinden kesebileceğiniz ekstra dolarlar, bütün bir uçuşun farkı anlamına Tezfly gelebilir. Size internette arama yaptırmak yerine ucuz uçak bileti almanın 5 yolunu anlatacağım.

İşte ilki…

  1. Dönüş bileti alın. Bu muhtemelen birkaç kuruş tasarruf etmenin en kolay yoludur; sadece bir dönüş bileti al. Bu genellikle işe yarar, çünkü çoğu havayolu şirketinin bir dönüş bileti satın aldığınızda orada indirimleri vardır, bu da her iki bileti de normalde tek yönlü bir uçuş için ödeyeceğinizden biraz daha fazlasına almanıza eşittir. Bu dönüş biletlerini önceden satın alabilirsiniz, yani tam olarak ne zaman döneceğinizi biliyorsanız, devam edin ve ucuz bir dönüş uçuşu seçin. Cüzdanınız size teşekkür edecek.

Ayrıca, daha ileri gitmeden önce, hafta sonları yerine hafta içi seyahat etmenin normalde daha ucuz olduğu (biraz açık olsa da) belirtilmelidir. Hafta sonları, hafta içi günlerden önemli ölçüde daha yoğundur (iş, okul ve program nedeniyle) ve trafik ne kadar yüksek olursa, ucuz bir uçak bileti bulmak o kadar zor olur. Ancak bu, daha büyük bir fırsat penceresi açar: Hafta içi hem gidiş hem de dönüş planlıyorsanız, ucuz uçak biletlerini kolayca bulabilirsiniz.

  1. İnternete bakın. İnternet, genellikle yalnızca birkaç hızlı aramayla ucuz uçak bileti bulmak için bakabileceğiniz yerlerle dolu. Sadece basit aramalarla bulabileceğiniz, tonlarca ucuz havayolu şirketi veya seyahat için indirim sağlayan siteler var. Bilet fiyatları bir günden diğerine değişebilir, bu nedenle uygun bilet fiyatlarına sahip birkaç site bulduğunuzda, yer imlerine ekleyin ve mevcut bilet fiyatlarını kontrol etmek için sık sık bu sitelere geri dönün.

Bu siteler aynı zamanda aynı gün uçuşları için bilet fiyatlarında da indirim yapacaktır, bu nedenle biletinizi satın almadan önce etrafa göz atarken gerekli özeni gösterin. “Due diligence” derken, eğer ucuz bir uçak bileti bulmak istiyorsanız, çevrimiçi olarak en az üç indirimli bilet sitesine göz atmanız ve hangisinin en ucuz uçuşlara sahip olduğunu görmek için bir karşılaştırma yapmanız en iyisidir.

  1. Daha küçük hava yolu şirketlerinden bilet alın. Pek çok insan ucuz uçak biletleri için en iyi indirimleri büyük hava yolu şirketlerinin sunduğunu düşünüyor. Büyük hata. Bu büyük havayolu şirketleri reklamlara milyonlarca dolar harcıyor ve şirketlerinde çok daha yüksek yerleşik maliyetler var, bu yüzden biletleri için daha fazla ücret almak zorundalar.

Hikayeden alınacak ders: Onlardan kaçının ve bunun yerine size yalnızca mükemmel müşteri hizmeti sunmakla kalmayacak, aynı zamanda daha ucuz biletler sunabilecek daha küçük şirketleri bulun.

  1. Seyahat seçeneklerinizi açık tutun. Şimdi, bunun çalışması için internette etrafa bakmanız gerekir, ancak birinci sınıf uçak biletlerini almaya çalışmak yerine programınızı açık ve esnek tutarsanız, sonunda büyük tasarruf edersiniz.