Losyonlar ve kremler dünyanın her yerindeki insanların selülit problemlerinden kurtulmak için kullandıkları ürünlerdir. Cilt tabakasına nüfuz selülit jeli ederek altındaki yağ dokularına ulaşarak çalışır ve şişliği azaltır. Selülit önleyici ürünler de aynı prensipte çalışır; bacaklarda, uyluklarda ve midede istenmeyen gamze ve çöküntülerden kurtulmak için cilt yoluyla yağ dokularına ulaşır.

Çoğu insan, selülit önleyici jelleri losyon ve kremlere tercih eder çünkü yağlılık hissi vermezler ve cilt tarafından kolayca emilirler. Bu, tüm losyon ve kremlerden daha iyi çalıştıkları anlamına gelmez; bu duruma göre değişir. Bu ürünlerin selüliti azaltmaya nasıl yardımcı olabileceğini detaylandırmadan önce, bunun ne olduğunu ve neden olduğunu anlamalısınız.

Selülit, genellikle kadınlarda uyluk ve kalçalarda ve erkeklerin bellerinde bulunan ciltte düzensiz, çukurlu desenlerdir. Derideki bu düzensiz desenler, altındaki şişmiş yağ dokularından kaynaklanır. Bu yağ dokuları gerildiğinde ve çekildiğinde, boyutunu büyütür ve bacaklarınızda veya vücudunuzun herhangi bir yerinde düzensiz, çukurlu bir görünüm oluşturur.

Bunların bir özelliği, genellikle büzülmeye neden olan yağ dokularıyla temas eden yüksek konsantrasyonda kafeine sahip olmalarıdır. Bu bileşenler yağ hücrelerini metabolize eder; hücreler daha sonra içeriğini kanın yıkandığı yere salar. Özetle, bu ürünler sadece selüliti giderir, selülite neden olan yağ dokularını yok etmez. Selülit ürünleri, vücudunuzu değiştirme yolunda size kolayca yardımcı olabilir.

Elbette, selülit önleyici jelleri sürekli olarak kullanabilirsiniz, ancak bu, maliyetli yara bandı çözümlerinden yalnızca bir tanesidir. Selülit önleyici jellerin yanı sıra, sağlıklı ve selülitsiz bir yaşam sağlamak için egzersiz ve uygun beslenme sürdürülmelidir.