Obozy fitness szybko stają się najnowszym trendem we współczesnym świecie dbającym o zdrowie. Coraz więcej osób woli obozy fitness od ćwiczeń na siłowni lub w domu, co powoduje, że obozy fitness stają się biznesem zarabiającym obozpilkarski.pl pieniądze.

Obozy fitness zapewniają pełen mocy trening w ciągu godziny. To właśnie oszczędne wykorzystanie czasu skłania ludzi do wybierania się na obozy fitness. Te obozy rekrutacyjne mogą odbywać się kilka razy w tygodniu, każdy po godzinie.

Zajęcia rozpoczynają się od prostych ćwiczeń rozgrzewkowych, takich jak przysiady, przysiady lub chodzenie na bieżni. Zwykle ludzie wykonują te ćwiczenia w grupach, a następnie wykonują ćwiczenia na zmianę. Pomaga to przełamać monotonię. W miarę postępów w zajęciach ćwiczenia stają się coraz trudniejsze. Po prostu nie można odpuścić, dopóki zajęcia się nie skończą.

Wiele osób, które dołączają do takich obozów fitness, na początku uważa je za bardzo obciążające. Kiedy jednak zdają sobie sprawę z korzyści, zmieniają zdanie. Niektórzy po prostu nie są w stanie fizycznie nadążać, dlatego eksperci ds. zdrowia zalecają potencjalnym klientom wykonanie badania kontrolnego przed dołączeniem do obozu fitness.

Obozy fitness nie są dla osób o słabym sercu. Instruktor często jest szorstki, krzyczy na swoich ludzi i udziela im jasnej reprymendy za nieprzestrzeganie standardów. Za spóźnienie grożą kary, które mogą oznaczać więcej ćwiczeń. Ostatecznie misją instruktora jest zapewnienie ludziom maksymalnego możliwego treningu.

Przeważnie emerytowani pracownicy armii lub marynarki wojennej prowadzą obozy fitness. Mogą mieć własne obozowisko lub korzystać z miejsc na świeżym powietrzu, takich jak parki lub plaże. Otoczenie natury nadaje ćwiczeniom większą wartość. Istnieją obozy fitness przeznaczone specjalnie dla kobiet, osób starszych i dzieci. Są też nieco droższe od siłowni. 20-godzinne zajęcia będą kosztować mniej więcej od 200 do 250 dolarów, a ceny zależą od lokalizacji i reputacji zajęć. Zróżnicowany jest także czas trwania zajęć i liczba dni.

Większość osób, które dołączyły do obozów fitness, jest całkiem zadowolona z produktu końcowego, chociaż mogą mieć problemy wcześniej ze względu na stosowane surowe metody. Uważają, że w czasach napiętego harmonogramu obóz fitness może być jedyną odpowiedzią na wartościowy trening.