Gördüğünüz uçak biletleri fiyatlarının da uçuş fiyatları kadar yüksek olduğunu düşünüyorsanız, ucuz uçak bileti avına başlamanın Tripuck zamanı gelmiş olabilir. Bilet fiyatlandırmasını yöneten çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak, burada uygun fiyatlı uçuş ücretlerini sıfırlamak için on yıldız sırrı var.

  1. Fiyatlara Dikkat Edin:

Havayolu şirketleri uçak biletlerini sürekli dalgalanma eğilimindedir. Sezonluk fiyatlar ve sezon dışı teklifler, havayolu şirketi arasında popüler terimlerdir. Çeşitli haber bültenlerine kaydolun ve “reddedemeyeceğiniz” bir teklifi kaçırmamak için e-postalarınızı düzenli olarak kontrol edin.

  1. Doğru Zamanı Seçin:

Doğru zamanı beklemek asla başarısız olmaz. Çeşitli şirketlerin sunduğu bilet ücretlerini, bunların sunulduğu çeşitli portallar da dahil olmak üzere araştırın. Bazı havayolları, hafta sonu uçuşlarının aksine hafta içi uçuşlar için daha iyi fiyatlar sunar. Bu nedenle, biletinizi almadan önce bu seçenekleri de hesaba kattığınızdan emin olun.

  1. Pencere veya Koridor Yok:

Çoğu zaman, koltuk tercihleri de bilet fiyatlandırmasında rol oynar. Daha fazla insan pencere kenarı veya koridor koltuğu istediğinden, fiyatlarının biraz daha yüksek olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle, kolayca midesi bulanan veya dirseklerini kol dayama yerlerine değdirip sinirlenen biri değilseniz, orta koltuk size ve bütçenize uygun olacaktır.

  1. Kendi Kombonuzu Yapın:

Karıştırın, eşleştirin ve kendiniz yapın. Bazı şirketler, dönüş bileti satın aldığınızda indirim sunsa da, kendi başınıza şube açmaktan ve daha uygun fiyatlı bir uçuş seçmekten korkmayın.

  1. Hiçliğin Ortasındaki Arazi:

Biletlerinizi ayırtırken, uçuşun merkezi bir merkeze mi yoksa yol dışı bir merkeze mi indiğini kontrol edin. Diğerleri kadar popüler olmayan ve daha küçük havalimanları da bilet fiyatlarını en az diğer faktörler kadar etkiliyor.

  1. Yağmurlu Gün Puanlarınızı Kullanın:

Pek çok sık uçan yolcu, uzak gelecekte bir gün kullanılmak üzere uçuş millerini biriktirmeye eğilimlidir. Siz de böyle bir istifçiyseniz, millerinizi kullanın ve şimdi kullanın! Millerinizi hesaba katarak, kullanabileceğiniz bir sürü ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.